تنگه بنو، بهشت پنهان لمزان

در ۹۰ کیلومتری شرق شهرستان بستک روستای بسیار زیبایی قرار دارد که در خود بهشتی پنهان کرده است. لمزان از مجموعه‌ی چند ده بزرگ و کوچک و نزدیک به هم دیگر تشکیل شده‌ است. شهر لمزان از توابع بندرلنگه است و یکی از زیباترین روستاهای هرمزگان بشمار می آید. اما چه زیبایی نهانی در آن پنهان شده که ارزش دیدن لمزان را چند برابر می‌کند؟

تنگه بنو

رشته آبی شدیدا شور در لمزان در جریان است که باعث شده است کشاورزی در این روستا آنچنان رواج نداشته باشد. تنگه بنو در ٥ كيلومتری شهر لمزان واقع‌شده است. اين تنگه ابتدا مسيری ٣٠ دقیقه‌ای پیاده‌روی دارد و پس‌ از آن مسير آبی با حدود بيش از ١٢ آبگير را طی می‌کند.

تنگه بنو

بنو، تنگه‌ی بسیار زیبایی است که دیدن آن گویی دیدن خود بهشت محسوب می‌شود. صخره هایی بلند بر فراز آسمان و برکه‌ای با آبی‌ترین آبی که ممکن است دیده باشید، اما این جاذبه‌ی بسیار زیبا که در دل کوه‌ها نهفته است به خاطر کوهستانی بودن منطقه بسیار خطراناک محسوب می شود. چرا که در مواقعی که دچار حادثه شوید، امکان اعزام شما به بیمارستان از طریق بالگردهای هلال احمر ممکن نمی‌باشد و از طریق زمینی نیز به سختی و با صرف وقت زیاد میسر است. تنگه بنو می‌تواند شما را در دل خود غرق کند، بنابر گزارش ایسنا به علت غرق شدن یکی از افراد گروه‌های گردشگری شنا کردن در این منطقه ممنوع اعلام شده است.

تنگه بنو
تنگه بنو
تنگه بنو

به نظر می‌رسد این تنگه‌ی زیبا در عین حال خطرناک هم هست. آیا مایلید ریسک کنید و به این منطقه‌ی بی‌نظیر از کشورمان سفر کنید؟ به این نوع سفرها علاقه دارید؟