عتیقه ۵۰۰۰ ساله در ورامین


اشیای عتیقه ۵۰۰۰ ساله در ورامین کشف شد

رئیس پلیس امنیت فرماندهی انتظامی شرق استان تهران از کشف اشیا عتیقه با قدمت ۵ هزارساله در ورامین خبر داد.

محمود پارسا،  رئیس پلیس امنیت فرماندهی انتظامی شرق استان تهران، اعلام کرد در این شهرستان اشیای عتیقه با قدمت ۵ هزار سال کشف شد. وی در ادامه افزود:

قریب به ۱۳۰ نوع ماموریت بر عهده نیروی انتظامی است که یکی از آن‌ها بحث مبارزه با قاچاق اشیای عتیقه است.

به تازگی باند تهیه و خرید و فروش اشیای عتیقه در استان تهران و شهرستان ورامین شناسایی شد. به گفته‌ی پارسا، قریب به یک ماه کار اطلاعاتی انجام شد و با هماهنگی‌های قضایی روز هفدهم تیرماه رابط اصلی باند دستگیر و تعداد زیادی اشیای قیمتی عتیقه کشف شد. 

اقلام کشف‌شده بسیار باارزش و با قدمت اولیه ۳ هزار سال قبل از میلاد مسیح و حدود ۵ هزارساله بودند که جزو ذخایر ملی هستند.

پارسا اعلام کرد:

این باند در سطح استان تهران فعالیت و با رابطان بین‌المللی اقدام به فروش اشیا می‌کرد.  یک نفر در این خصوص دستگیرشده و در حال بررسی برای شناسایی دیگر عوامل هستیم.

رئیس پلیس امنیت فرماندهی انتظامی شرق استان تهران در نهایت گفت:

ورامین و منطقه شرق استان تهران از اماکنی است که وجود ابنیه و آثار میراث فرهنگی در آن‌ها به اثبات رسیده است و از مردم عزیز می‌خواهیم چنان چه اطلاعاتی از قاچاق این اشیا به دست آوردند، آن را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند تا مأموران انتظامی از قاچاق این اشیا جلوگیری کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

آژانس مسافرتس میچکا-آژانس-هواپیمایی-میچکا-آژانس هواپیمایی میچکا-مسافرتی-مسافرت-هواپیما-قطار-سفر-ایران
-تور-تورلحظه-تورلحظه آخری-آخری-لحظه-ترکیه-پاریس-فرانسه-امارات-دبی-تور ارزان-ارزان-شیراز-مشهد-اصفهان-مسکو-روسیه-ارمنستان-ایران ایر-آسمان-کاسپین-تابان-زاگرس-آتا-قشم ایر-معراج-اترک-نفت-ایران ایر تور-کیش ایر-ساها-ماهان-

عتیقه ساله ورامین عتیقه ۵۰۰۰ ساله در ورامین